SAMSUNSPOR ANITI GELEN TEPKİLER ÜZERİNE KIRMIZI BEYAZ OLDU!

TARAFTARLAR TEK SES

Samsunspor taraftarları tek ses bir araya gelerek anıtın fotoğraflarıyla birlikte tepkilerini gösterdi. Verdikleri tepkiler üzerine sesleri yankı bularak Samsun'un çeşitli uygulamalarında hız kesmeden paylaşılmaya ve yayılmaya başlayan görüntüler yetkililere kadar ulaştı.

 

YETKİLİLERDEN DE TEPKİ GELDİ

Samsunspor Divan Kurulu bu yanlışın kabul edliemeyeceğini belirterek: ''Gece ışıklandırılmasında yapılan çok büyük yanlışı kabul etmemiz mümkün değildir. Samsunspor’un renkleri ile ilgisi olmayan mavinin bu ışıklandırma da nasıl ve hangi amaçla kullanıldığını anlayamıyoruz. Kasıt yoksa dahi büyük bir özensizlik ve saygısızlık vardır. Bu ışıklandırmada ki mavi rengin bir an önce çıkartılarak sadece kırmızı, beyaz ve siyah renklere yer verilerek Samsunluların sinir uçlarına dokunulmamasını Samsunspor Camiası adına talep ediyoruz'' ifadeleri kullanıldı.

1965 Üniversiteli Samsunsporlurlar Derneği'nden tepki

1965 Üniversiteli Samsunspor Derneği (UNİSAM) koyula alakalı yaptığı açıklama: ''Tasarımı açıklandığı günden bu yana Samsunspor taraftarının 20 Ocak futbol şehitlerimizi temsil etmediğini belirtmesine rağmen bu tasarım üzerinde ısrar eden zihniyetin açılışta da rezalet görüntüler vermesi bizleri "şaşırtmamıştır" ve ziyadesiyle üzmüştür, rahatsız etmiştir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki 20 Ocak günü yapılan hiçbir program 
siyasetçiler başta olmak üzere hiç kimsenin rant kapısı değildir. Samsun ve Samsunspor sevdası samimi olan herkes için 20 Ocak günü matem günüdür ve marşlarla kutlanmayı kaldıramaz. 

RENKLERİMİZ KIRMIZI - BEYAZ - SİYAH'TIR

Samsunspor Şehiterimi anma programında yaşananların şokunu henüz üzerimizden atamamışken akşam saatlerinde anıt ışıklandırmasıyla ilgili sosyal medya paylaşımları bizleri ikinci kez şoka uğratmıştır. Unutanlar için hatırlatmada fayda vardır ki Samsunspor takımının renkleri KIRMIZI-BEYAZ-SİYAH’tır. Samsunspor’u temsil eden her olguda bu renkler kullanılmalı ve Samsunspor bu renklerle temsil edilmelidir. Amacının Samsun şehrine hizmet etmek ve Samsunspor’a kalıcı bir eser bırakmak olduğunu söyleyenleri, Samsunspor'dan çok başka memleketin takımının renkleri ile temsil ettiğini düşündüğümüz 

bu anıttaki REZALET görüntüleri bir daha görmemek üzere düzeltilmesi amacıyla ivedilikle göreve davet ediyoruz. Aksi takdirde milyon liralar harcanarak yapılan bu anıtı Samsunspor sevgisini yüreğinde taşıyan hiçbir taraftar tanımayacaktır.

20 Ocak 1989 Samsunspor Futbol Şehitleri için 19 Mayıs Stadyumu çevresine yapılan, Samsunsporluluk ruhunu yansıtan güzide anıt için Samsunspor Kulübü Derneği’ne teşekkürlerimizi sunarız.' ifadelerine yer verildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Anket