Samsun Ladik Akdağ'da vatandaşlardan kayak keyfi

samsun Ladik Akdağ'da vatandaşlardan kayak keyfi  Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi'nde, koronavirüs yasaklarından hiç bir yerin açık olmaması ve yüz yüze eğitime ara verilmesi dolayısıyla vatandaşlar doya doya eğlendiler.

Kış turizminin önemli adreslerinden Akdağ Kayak Merkezi’nde, pandemiden dolayı ilgi geçen yıla göre az olsa da kayak severler, eşsiz manzara altında spor, eğlence ve adrenalin keyfi yaşadı.

Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi'nde, koronavirüs yasaklarından sonra vatandaşlar doya doya eğlendiler.

KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Orta Karadeniz Bölgesi’nin en önemli kayak merkezlerinden Akdağ Kayak Merkezi, hafta başından bu yana etkili olan kar yağışı ile beyaz örtüyle kaplandı. Samsun şehir merkezine 84, Samsun-Ankara karayoluna 24, ilçe merkezine ise 7 kilometre uzaklıkta olan Akdağ Kayak Merkezi, 1400 metre pist ve 1360 metre telesiyej uzunluğuyla kayak severlerin ilgi odağı oldu. 1500-1770 metre rakım aralığında kayak yapılan merkez, kar yağışının etkili olduğu bu günlerde vatandaşların ilgisini çekti

Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi'nde, koronavirüs yasaklarından sonra vatandaşlar doya doya eğlendiler.

EĞİTEME ARA FIRSATI

Korona virüsü salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesini fırsat bilen öğrenciler, kar özlemlerini Akdağ Kayak Merkezi’nde giderdi. Samsun merkez ve ilçeleri ile bölge illerden gelen çok sayıda vatandaş, spor, eğlence ve adrenalin keyfi yaşadı. Tesise gelen aileler ve çocuklar ile kayakçılar dağın zirvelerinden kaymanın heyecanını yaşadı.

Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi'nde, koronavirüs yasaklarından sonra vatandaşlar doya doya eğlendiler.

Grup ve bireysel olarak kayak merkezine gelen vatandaşlar, genellikle tesisten kiraladıkları kızaklar ile tepeden aşağıya doğru kayarak, adrenalin yaşadı. Her kış mutlaka Akdağ’a geldiklerini belirten vatandaşlar, tesisin yapılmasında emeğe geçenlere teşekkür ederek, karda kaymanın insanları gündelik hayatın stresinden uzaklaştırdığını ifade etti.

1 Yorum

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Anket