Samsun'da mor ışık hilesi! Balık Tezgahları tek tek denetlendi

RESMİ BELGELER ÜRÜN KALİTELERİ 

Kış aylarında özellikle tercih edilen deniz mahsulleri, İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Zabıta Ekipleri tarafıdan denetlendi.  Zabıta Ekipleri Saathane Meydanında bulunan balıkçıların tezgahlarını tek tek dolaşarak satış faaliyetleri için gerekli resmi belgeleri incelerken satışa sunulan mahsullerin gıda mevzuatları ve ürünlerin kalitelerini kontrol etti.

Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Ekipleri, Balıkçıları tek tek gezerek ürün kalitesini denetledi. Mor ışık hilesi yapanlar ceza yedi

 

3 İŞ YERİNDE MOR IŞIK

Yapılan denetimde incelenen 13 balıkçı tezgahından bazılarının mavi ve mor ışık kullanarak balıkların kusurlarını gizlemeye çalıştığı tespit edildi. Hileli balık satışı yaptığı belirlenen 3 işyeri hakkında ekiplerce tutanak tutuldu. İşletmelerdeki mavi ışıkların sökülmesi için işyeri sahiplerine süre verildi.

Samsun'da mor ışık hilesi yapan 3 balıkçı iş yerine ceza işlem uygulandı. İlkadım Belediyesi Ekipleri tezgahları inceledi.

 

DENETİMLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Yapılan denetimler hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“İlçemizdeki balıkçılara yönelik yaptığımız denetimlerde bazı işyerlerinin mavi ve mor ışık kullandığını tespit ettik. Bu yöntem ile işyerleri balıkların kusurlarını saklamaya çalışıyor. Uyarılarda bulunarak, gerekli tutanakları tuttuk. Denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“İlçemizdeki balıkçılara yönelik yaptığımız denetimlerde bazı işyerlerinin mavi ve mor ışık kullandığını tespit ettik. Bu yöntem ile işyerleri balıkların kusurlarını saklamaya çalışıyor. Uyarılarda bulunarak, gerekli tutanakları tuttuk. Denetimlerimizi sürdüreceğiz'' dedi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Anket