Samsun'da hava 19 derece soğuyacak! kar bekleniyor

Samsun 19 derece soğuyacak! kar bekleniyor Samsun'da son günlerde adeta yaz havası yaşanıyor. Oluşan sıcaklıklarla birlikte akdeniz bölgesini geride bırakan Samsun'da haftasonu balkanlar bölgesinden gelen soğuk havaların etkisine girerek sıcaklıkların 19 derece birden düşmesiyle hafta sonu kar yağışı bekleniyor.

Meteoroliji 10. Bölge Müdürlüğü, yeni Samsun Hava Durumu tahminlerini yayınladı. Yapılan açıklamada hafta sonu Samsun'da kar yağışı bekleneceği belirtilirken havaların 19 derece birden düşeceği belirtildi.

Samsun'a hafta sonu kar yağması bekleniyor

Meteroloji tarafından yapılan bilgilendirmede; “Bugün Samsun’da parçalı bulutlu bir haça olacak. Çarşamba günü çok bulutlu ve kısa süreli sağanak yağış bekliyoruz. Perşembe günü parçalı az bulutlu bir hava var. Cuma gününden itibaren ise yağış beklentimiz var. Cuma günü merkeze yağmur, akşam saatlerinden sonra iç kısımlara karla karışık yağmur ve kar beklentisi var. Cumartesi günü Samsun merkezde kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde yağış olacak. Pazar gününün tamamında da kar yağışı bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Samsun'da hava 19 derece soğuyacak! kar bekleniyor

Hava sıcaklığı 19 derece düşecek

hava sıcaklığının yerini hafta sonu soğuk havaların dolduracağını belirten uzmanlar verdiği bilgilerde şu ifadeleri kullandı;
Salı günü itibariyle hava sıcaklıkları 23 derece oldu. Çarşamba günü hava sıcaklığının 20 derece olmasını bekliyoruz. Perşembe günü de 21 derece beklentimiz var. Cuma günü Samsun'da hava sıcaklığı 17 derece olacak fakat bu sıcaklık sabah ve öğle arasındaki dilimde görülecek. Öğleden sonra rüzgarın dönmesiyle beraber sıcaklık aniden düşecek. Cumartesi günü sıcaklığın 4 derece olmasını, Pazar günü de sıcaklığın en yüksek 4 derece olmasını bekliyoruz. Samsun'da havaların soğuması Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası neticesinde olacak. Bir sonraki hafta da havaların soğuk geçmesi ve kar yağışlı olmasını bekliyoruz.' denildi

Samsun'da bu yıl ilk yağan kar yağışında şehir merkezinde yerleri doldurmazken, yüksek kesimli ilçelerde de kısa süre içinde zeminden kaybolmuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Anket