Samsun'a girişler artık sıkı denetimli HES kodu olmayan giremeyecek

Samsun'a girişler artık sıkı denetimli HES KODU olmayan giremeyecek Samsun’da şehre girişte uygulanan Hayat Eve Sığar (HES) kodu denetimi virüs yoğunluğunun önünü keserken, trafik yoğunluğunun ise önünü açıyor. Şehre girmek isteyen araçlar yapılan sıkı denetime tabi olarak uzun araç kuyruklarında bekliyor. Denetimler şehre girecek 'virüsün de aracında işi zor' dedirtiyor.

Samsun'a şehre girişlerlerde yoğun trafik yaşanıyor hes kodu sorgulaması ile önlem alanıyor negatif çıkanları virüs taşıması engelleniyor.

Samsun'a HES kodu denetiminde yoğun trafik

Samsun’da vaka sayılarının artmasıyla denetimlerde yoğunlaştı. Şehre giriş ve çıkışlarda HES kodu denetimi uygulanıyor. Yapılan denetim korona virüsü temaslısı veya pozitif olanların virüsü diğer bölgelere yaymasını engelliyor.

Samsun'a şehre girişlerlerde yoğun trafik yaşanıyor hes kodu sorgulaması ile önlem alanıyor negatif çıkanları virüs taşıması engelleniyor.

Virüs bu noktalardan ileri geçemiyor ancak sağlıklı vatandaşların bulunduğu diğer araçlarda geçmekte zorlanıyor. Denetimler virüsün yayılımını kestiği gibi trafiğin hızını da kesiyor. Şehre girişte uzun araç kuyrukları oluşuyor. Ancak vatandaşlar yapılan uygulamadan memnun. Kuyrukta zaman harcamış olsalar bile Emniyet güçlerinin HES kodu denetimlerini desteklediklerini dile getiriyorlar.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Anket