Flaş Flaş! Mİlli Eğitim Bakanı Selçuk tarih verdi, Yüz Yüze Eğitim ne zaman?

''15 ŞUBAT'TA OKULLARIN AÇILMASI İLKE KARARI VAR''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'de katıldığı programda Göksu Öngören Özgür ile Hakan Çelik'in sorularını sırasıyla yanıtlayarak şu ifadeleri kullandı;

Bizim baktığımız yer Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde Kabine'nin alacağı kararlara bağlı. Biz aslında çok kontrollü gittik. 15 Şubat'ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var.

15 Şubat'tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Türkiye'deki durumun akışı nasıl diye baktığımızda bizim okulları açma hazırlığımız ve salgın seyrinin olduğunu düşünüyoruz.

 

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin salgının seyri ve Türkiye'deki durumun akışına göre kademeli olarak başlayacığnı duyurdu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM'DE ÖNCELİK HANGİ SINIFLARIN?

Şimdi bununla ilgili karar salgının seyri bakımından Bilim Kurulu'nun ortaya koyacağı tavır; tüm sınıflar açılabileği şeklinde ise, bizim başka ne senaryomuz vardı. 2 gün 2 gün seviye sınıfları vardı. Dünyaya baktığımızda küçük yaşlarda riskin daha az olduğunu görüyoruz. Bizim hali hazırda gördüğümüz tablo şu. Hiç açılamayan sınıflarımız vardı bizim. 7. sınıflar 10. sınıflar aslında öncelik olarak dikkat alanımızda tutuyoruz. Sınav grubunda olan çocuklarımız var, Staja başlayacak olan öğrencilerimiz var. Onları göz önünde tutuyoruz. Söylediğim gibi salgının seyrine bağlı olarak bunlardan hangisinin hayata geçeceğini, yaklaşık 15 gün kala açıklamış oluruz.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Yazarlarımız

Anket